1. HABERLER

  2. SAĞLIK
  3. Milletvekili Şan, hastane inşaatında incelemede bulundu
Milletvekili Şan, hastane inşaatında incelemede bulundu

Milletvekili Şan, hastane inşaatında incelemede bulundu

AK Parti Adıyaman Milletvekili Doç. Dr. İshak Şan, yapımı devam eden Adıyaman Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi inşaatında incelemede bulunarak, serviste yatan çocukları ziyaret edip sağlık durumları hakkında bildi aldı..

A+A-

AK Parti Adıyaman Milletvekili Doç. Dr. İshak Şan beraberinde AK Parti Adıyaman İl Başkanı Emrah Bulucu, AK Parti Adıyaman Merkez İlçe Başkanı Ziya Başaran ve AK Parti Adıyaman Gençlik Kolları Başkanı Mevlüt Kuştepe ile birlikte Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ni ziyaret etti.

Milletvekili Şan'ı Adıyaman İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Erdoğan Öz, Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Vekili Doç. Dr. Kasım Turgut ile beraberindeki Doç. Dr. Habip Almış, Dr. Öğr. Üyesi Aşkın Vural, Uzm. Dr. İbrahim Tunç ve Dr. Hüseyin Şen karşıladı.
Milletvekili Şan, ilk olarak Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi inşaat alanına geçti. Şan, burada firma yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Şan, daha sonra yan tarafta bulunan ek hizmet binasında incelemede bulundu ve Başhekim Vekili Doç. Dr. Kasım Turgut'tan yerleşkenin amacı ve fiziki çalışma alanıyla ilgili istişarede bulundu.
Milletvekili Şan, burada bulunan firma yetkilileri ile yaptığı görüşmede yapımın hızlandırılması noktasında talimat verdi.
Şan, beraberindekiler ile birlikte yatan hasta servisinde tedavi gören çocukları ziyaret etti ve sağlık durumları hakkında bilgi aldı. 
Burada hasta yakınları ile sohbet ederek ihtiyaçlarını soran Şan, onlara şahsi telefon numarasını verdi. 
Şan, son olarak Başhekim Vekili Doç. Dr. Kasım Turgut'u odasında ziyaret etti.
Şan, burada bir süre Dr. Turgut ile sohbet ederek, eksiklikler noktasında gerekli hassasiyet gösterilerek en hızlı şekilde tamamlanması için talimat verdi.
Şan, daha sonra EAH Başhekimi Doç. Dr. Mehmet Şirik ve ekibini tebrik ederek yeni görevlerinde başarılar diledi. 
Hastane inşaatlarında bulunan firma yetkilileri ile süreç hakkında bilgi aldığını belirten AK Parti Adıyaman Milletvekili Doç. Dr. İshak Şan, “Şehrimizi sağlık alanında rahatlatacak bir proje olan 300 yataklı Kadın Çocuk ve Doğum Hastanesi'nin inşaatını inceleyerek süreç hakkında görüşmelerde bulunduk. 400 yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliğini, çok kıymetli mesai arkadaşlarımı ve tez zamanda şifalarına kavuşmalarını dua ederek tedavileri devam eden çocuklarımızı ziyaret ettik” dedi.
Vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Şan, daha sonra hastaneden ayrıldı.
Haber: Şevket Bozkurt