1. HABERLER

  2. YEREL HABER
  3. Başkan Turanlı: “Faydalı projeleri gelin birlikte harekete geçirelim”
Başkan Turanlı: “Faydalı projeleri gelin birlikte harekete geçirelim”

Başkan Turanlı: “Faydalı projeleri gelin birlikte harekete geçirelim”

Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı, Mayıs ayı meclis toplantısındaki konuşmasında; “Halkımız ve ilçemiz için faydalı olacak projeleri gelin birlikte hayata geçirelim” dedi..

A+A-


Seçim öncesi söz verdikleri projeleri imkanları dahilinde hayata geçirmeye çalıştıklarını ifade eden Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı, Mayıs ayı belediye meclis toplantısında yaptığı konuşmasında; “Seçim öncesi halkımıza taahhüt ettiğimiz projelerimizi imkanlarımız dahilinde hayata geçirmeye çalışıyoruz. Bazı projelerimiz için yer tahsisinin yapılması şartıyla hayata geçireceğimize ilişkin beyanatlarımız kitapçığımızda duruyor. Bakabilirsiniz. Ayrıca diğer bazı projelerimiz için yer tahsisi taleplerimiz ile ilgili vekillerimizi ziyaretimizde kendilerine sunduğumuz dosyalarda da mevcuttur. 2019 yılında yapmış olduğumuz tahsis taleplerine ilgili kurumlardan olumsuz cevaplar alınmış olup; tahsis taleplerimizi 2020 yılında tekrar güncelleyip projelendirip ilgili kurumlara resmi olarak gerekli yazışmaları yaptık, olumlu cevaplarını halen beklemekteyiz. Kahta’nın 5 yılının daha kaybolmasını istemiyoruz. Kimin yaptığı önemli değil. Siz başlarsınız yapmaya, tamamlanması başka bir arkadaşımıza kısmet olur. Önemli olan Kahta’mızın menfaatleridir. Bizimde projelerimiz var, Engin Bey’in de projeleri vardı. Halkımız ve ilçemiz için faydalı olacak projeleri gelin birlikte hayata geçirelim.

Biz Toprak Mahsulleri Ofisi’nin yerine Kent Parkı Projesi’ni (tahsisinin sağlanması halinde) hayata geçireceğimizin sözünü seçim öncesi hazırladığımız kitapçığımızda belirtmiştik. İlgili bakanlıkla yapmış olduğumuz tahsis talebimize olumsuz cevap geldiğinden dolayı projemizi gerçekleştiremedik. Fakat bizim projemize benzer bir projeyi Engin Bey, Millet Bahçesi olarak vaatlerde bulunmuştu. İsim önemli değil gelin ofisin yerine Millet Bahçesi Projesi’ni hayata geçirelim. Kahta’mız kazansın” dedi.

Şevket Bozkurt (Kahta DHA)