1. HABERLER

  2. YEREL HABER
  3. Kâhta Hayvan Bakım Merkezi’ne 2 ton mama desteği
Kâhta Hayvan Bakım Merkezi’ne 2 ton mama desteği

Kâhta Hayvan Bakım Merkezi’ne 2 ton mama desteği

Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) kış aylarında sokaklarda yalnız kalan ve doğaya terk edilen sahipsiz sokak hayvanlarını unutmadı..

A+A-

 

Kış aylarında yiyecek bulmakta zorlanan can dostlarımız için HAYTAP tarafından gönderilen 2 ton mama, HAYTAP’ın Adıyaman Bölge Sorumlusu ve Kahta Belediyesi Veteriner Hekimi İbrahim Arıtay’a teslim edildi.

Kış aylarının gelmesiyle sokak hayvanlarının yiyecek bulabilmesinin zorlaştığını ifade eden Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı, havaların soğumasıyla sokak hayvanları yiyecek bulmakta zorlandığını ve bu durumdan oluşan bakıma muhtaç sevimli dostlarımızın sayısının arttığını belirtti.

Başkan Turanlı, ilçemizdeki Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezimizi yakından takip eden Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) yetkililerine duyarlılıklarından ve desteklerinden ötürü çok teşekkür ettiğini ifade ederek; “Hemşerilerimizden bu soğuk kış aylarında en azından can dostlarımız için kapı önlerimize bir kap su bir kap mama koymayı unutmamalarını temenni ediyorum” diye konuştu.

Haber: Şevket Bozkurt