1. HABERLER

  2. ASAYİŞ
  3. Kahta’da 82 dönüm arpa tarlası yanarak telef oldu
Kahta’da 82 dönüm arpa tarlası yanarak telef oldu

Kahta’da 82 dönüm arpa tarlası yanarak telef oldu

Şevket BOZKURT / KAHTA (Adıyaman), (DHA) - ADIYAMAN’ın Kahta ilçesinde ayrı ayrı 7 çiftçiye ait toplamda 82 dönümlük ekili arpa tarlası çıkan yangında telef oldu..

A+A-


Yangın Kahta’ya bağlı Yelkovan Köyü ile Çıralık Köyü’nün kesiştiği noktada meydana geldi. Edinilen bilgiye göre hasat için tarlaya gelen biçerdöverden bilinmeyen nedenden dolayı çıkan alevlerin tarlalara yayılmasıyla meydan gelen yangında Yelkovan Köyü’nden Abuzer Yılmaz (8 Dönüm), Ali Yılmaz (35 Dönüm), Mahmut Yılmaz (9 Dönüm), Haci Yılmaz (11 Dönüm), Erdal Arı (10 Dönüm) ve Çıralık Köyü’nden Mustafa Atik (4 Dönüm) ile Mehmet Atik’e (5 Dönüm) ait tarlalar yanarak telef oldu. Yangın Kahta Belediyesi itfaiye ekipleri ve köylülerin kendi traktörleri ile su taşıyarak müdahale etmeleri sonucu kontrol altına alındı. Tarlalardan geçen elektrik direklerinin de itfaiye ekiplerinin erken müdahalesi sonucu söndürülmesi de olası bir faciayı engelledi.

Yangın sonrası bir yıllık emeklerinin boşa gittiğini ve mağdur olduklarını ifade eden çiftçiler ise, tek tesellilerinin can kaybının olmaması olduğunu ifade ettiler.

Öte yandan jandarma tarafından yangın hakkında soruşturma açıldığı ifade edildi.