1. HABERLER

  2. EĞİTİM
  3. Öğrenciler, terörle mücadele konusunda bilgilendirildi
Öğrenciler, terörle mücadele konusunda bilgilendirildi

Öğrenciler, terörle mücadele konusunda bilgilendirildi

Adıyaman Emniyet Müdürlüğü ve Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle öğrencilere terörle mücadele konusunda bilgilendirme yapıldı..

A+A-

 

'Gençlik ve Güvenli Gelecek' projesi kapsamında Adıyaman Emniyet Müdürlüğü tarafından, öğrencilere terör örgütlerinin sosyal medya ve yüz yüze yürüttüğü bölücü propagandalara karşı nasıl korunacakları ve devletin her daim yanlarında olduğu hakkında bilgi verildi.
Kahta Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen seminerde Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri Büro Amirliği'nden Polis Memuru Mulla Karakuş, aile içi iletişimin önemine değinerek, “Ailenizle bol bol zaman geçirin. Dışarıda yaşadığınız bütün olumsuzlukları ailenize anlatmaktan çekinmeyin” dedi.
Polis Memuru Mulla Karakuş, öğrencilere yasadışı örgütlerin iletişim kurma ve tuzak kurma yöntemlerini anlattı ve bu tuzaklara karşı dikkatli olunması gerektiğini vurguladı.
Ayrıca, yaşanabilecek veya yaşanan her türlü olumsuz duruma karşı Emniyet Müdürlüğü ile iletişime geçmekten kaçınılmaması gerektiğini belirtti.
Haber: Şevket Bozkurt