1. HABERLER

  2. SİYASET
  3. İsmet Tanrıverdi, AK Parti’den adaylık başvurusunu yaptı
İsmet Tanrıverdi, AK Parti’den adaylık başvurusunu yaptı

İsmet Tanrıverdi, AK Parti’den adaylık başvurusunu yaptı

Eğitimci İş Adamı İsmet Tanrıverdi, 2024 yerel seçimleri öncesi AK Parti’den belediye başkanlığı aday adaylığı için resmi başvurusunu yaptı..

A+A-

 

AK Parti Kahta Belediye Başkan Aday Adayı İsmet Tanrıverdi, kalabalık bir topluluk ile geldiği AK Parti Kahta İlçe Başkanlığı’nda resmi adaylık müracaatını yaptı. 

Filistin’deki, Gazze’deki direnişçi kardeşlerini selamlayarak konuşmasına başlayan AK Parti Kahta Belediye Başkan Aday Adayı İsmet Tanrıverdi, “Selam olsun direnişçi kardeşlerimize, Rabbim onları muzaffer kılsın, siyonist yahudileri kahrı perişan eylesin” dedi. 
Bir eğitimci ve iş insanı olarak hedefinin Kahta’yı AK Parti Belediyeciliği ile buluşturarak kadim şehrimizi hak ettiği konuma taşımak olduğunu ifade eden Tanrıverdi, yaptığı konuşmasında; “Hedefimiz belediyemizi kurumsallaştırarak Kahta’yı marka bir şehir haline getirmektir. Bugün de mensubu olmaktan büyük onur duyduğum ve bu kutlu davanın bir neferi olarak AK Parti’den Kahta Belediye Başkanlığı için adaylık müracaatında bulundum. Seçimlerin başta ülkemize ve Kâhta’mıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.
Neden AK Parti’den Aday Adayı Oldum?
1- Gelecek yüzyılın şehrini inşa etmek için,
2- Gelecek nesillerin hayalini ve ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir şehir kurmak için,
3- Yaşlılarımızın, engelli vatandaşlarımızın, kadınlarımızın ve tüm mağdur olmuş grupların sorunlarını çözmek ve sesi olmak için, 
4- Belediyeyi kendi egolarımızı tatmin etmek için değil herkese eşit hizmet için,
5- Geri kalmışlık kader değil; Kahta'nın makus talihini değiştirmek için,
6- Hayali projelerle değil, gerçek projelerle sorunlara çözüm üretmek için,
7- Adalet için, herkese adil ve eşit mesafede durmak için, 
8- Emanet için, tüm makamları geçici görerek halka ihanet etmemek için,
9- Ehliyet için, emaneti ehil, layık olana teslim ederek yönetmek için, 
10- Meşveret için, ortak akıl ve istişare ile yönetmek için,
11- Maslahat için, şahsi menfaatlerimizi değil, kamu yararını gözetmek için,
12- İnsanlara değer veren, katılımcı, şeffaf, hesap verebilen bir yönetim anlayışı getirmek için,
13- Yeni bir yüzyıl, yeni bir Türkiye, yeni bir medeniyet tasavvuru, yeni bir şehir anlayışı, temiz bir ahlak, temiz bir siyaset için AK Parti’den aday adayı oldum. Allah’tan hayırlısını diliyor, katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum” dedi.
AK Parti Kahta İlçe Başkanı Osman Çetinkaya ise, AK Parti Kahta Belediye Başkan Aday Adayı İsmet Tanrıverdi’nin başvuru formunu teslim alarak, kendisine başarılar dileyip, hayırlı olsun temennisinde bulundu.
İsmet Tanrıverdi Kimdir?
1974 Kahta doğumluyum. İlk öğrenimimi Kahta Yatılı İlköğretim Bölge Okulu’nda, orta öğrenimimi ise Kahta İmam Hatip Lisesi’nde tamamladım. Lisans eğitimimi KTÜ Giresun Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği ve yan alan Türkçe Öğretmenliği olarak okudum. İkinci üniversite olarak Anadolu Üniversitesi Yerel Yönetimler Bölümü mezunuyum. Yüksek lisansımı, Türk Hava Kurumu işletme (Yönetim Organizasyon) alanında yaptım. Çeşitli okullarda öğretmenlik ve yöneticilik yaptım. Çeşitli STK'larda aktif görev aldım. Çeşitli dergilerde ve internet sitelerinde Türkiye ve dünya gündemiyle ilgili yazılar yazdım.
Haber: Şevket Bozkurt