1. HABERLER

  2. SİYASET
  3. Yıdırım, AK Parti adayını destekleme kararı aldı
Yıdırım, AK Parti adayını destekleme kararı aldı

Yıdırım, AK Parti adayını destekleme kararı aldı

AK Parti’den Kahta Belediye Başkanı aday adayı olan İş İnsanı Musa Yıldırım, AK Parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Can Hallaç’a destek vereceğini söyledi..

A+A-

 

İş İnsanı Musa Yıldırım, konu ile alakalı yaptığı açıklamada: “Bize inanan arkadaşlarımızla beraber yola çıkarken Kahta için eğitimli, sıradan ve halktan biri bu şehri yönetmeli, zihniyet değişimi yaşanmalı, yerel yönetimlerde adalet, liyakat, vizyon, ehliyet, ekip ve fırsat eşitliği gibi kriterler öne çıkmalı, bu şehrin okumuş çocukları iş başına gelmeli, gençlerimizin yarınlara dair inançları, umutları ve hayalleri tüketilmemeli, Kahta halkının menfaatleri herkesten ve her şeyden üstün olunduğu bilinmeli gibi cümleler şiarımız oldu.
Aday adaylık süreçlerinin tüm aşamalarında ve genel merkezde ilgili muhataplar nezdinde, vekillerimizle yaptığımız tüm görüşmelerde kendi ikbalimizden ziyade bu şehrin çocuklarının yarınları için siyasi bir mücadele verdik, bir çok konuda fedakarlıklar yaptık ve bazı haklarımızdan da feragat ettik. Bireysel hırs ve ihtiraslarla hareket edenlere karşı sürekli toplumun maslahatını, sağduyuyu ve birlikte hareket etmeyi esas aldık. Kahta halkının çağrısına ve taleplerine her zaman kulak verdik. Halkımızla istişare etmeden bir karar almadık. Dün yola çıkarken hangi sözleri söylediysek bugün de aynı sözleri söylüyoruz. Siyasi çizgimiz, ilkelerimiz ve iddialarımızla dün de bugün de yarın da aynı olacaktır.
Şunun da çok iyi bilinmesini isterim ki hayatım boyunca Kahta halkının haklarını ve menfaatlerini daima ön planda tuttum. Öğretmenlik hayatımda, spor kulübü başkanlığımda ve iş hayatımda hep haksızlıkların karşısında durdum ve gücümün yettiği kadarıyla mücadele ettim. İlçemin menfaatlerini her şeyin üstünde tutmaya çalıştım. Kazandığım her kuruşu Kahta halkına daha çok fayda sağlayacak alanlara istihdam ve üretime harcadım ve Allah nasip ettikçe de bunu yapmaya devam edeceğim.
İlçemizin 100 yıllık süregelen makus talihini ve kaderini değiştirme adına AK Parti’den belediye başkanlığı için aday adayı oldum. Ancak adaylık Mehmet Can Hallaç arkadaşımıza tevdi edildi. Adaylık netleşince arkadaşımızı aradım ve tebrik ettim. Memleketimize dair duygu ve düşüncelerimizi, hassasiyetlerimizi ve hayallerimizi kendisiyle paylaştım. Hiçbir zaman makam ve mevki sevdam olmadı, hırs ve intikam peşinde koşmadım. İlçemizin gelişmesi ve kalkınması için inisiyatif ve sorumluluk aldık, almaya da devam edeceğiz. Eğer ki herhangi bir arkadaşımız ilçe ile ilgili hayallerimizi gerçekleştirirse belediye başkanı olmaktan daha fazla mutlu olacağımı da söylemek isterim.
İnşallah bu arkadaşımız hiçbirimizi hayal kırıklığına uğratmaz ve her şey hayal ettiğimiz gibi olur. Yaptığı her doğru işi ilk takdir eden, ilk alkışlayan olacağıma ve her doğru kararında yanında duracağıma söz veriyorum. Ve yine yapılacak yanlışlar da ise eleştiren, uyaran ve yanlışlar karşısında her zaman yaptığım gibi mücadele edeceğimi de bilinmesini isterim. Çünkü yanlışı hiçbir zaman savunmadım ve bundan sonra da savunmayacağım. Önümüzdeki 5 yıl boyunca da yeni başkanı, yönetimi ve süreçleri takip edeceğim.
Bu vesileyle her zaman desteğini ve duasını bizden esirgemeyen Kahta halkımıza, kıymetli yol arkadaşlarımıza ve gönüldaşlarımıza, beni yalnız bırakmayan ailemin her bir ferdine, istişarelerimizde görüş beyan eden ve katkı sunan değerli dostlarımıza, değişim çağrısına kulak veren tüm aziz hemşerilerimize Mehmet Can Hallaç arkadaşımıza destek vermeye, AK Parti’mizin ve cumhurbaşkanımızın yanında durmaya davet ediyorum. 31 Mart yerel seçimlerinin ilçemize şimdiden hayırlar getirmesini yüce Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.
Haber: Şevket Bozkurt